Élményteli nyelvgyakorlás a Jurisics Vár felfedezésével

2018. május 16-án, Kőszegen iskolánk 11 első és második évfolyamos német kéttannyelvű oktatásban résztvevő kisdiákja vett rész  a „Mesél a Jurisics vár – történelmi barangolás a kőszegi várban“ című határon átnyúló szomszédsági ünnepségén.
A programon résztvevő gyermekeink kétnyelvű játékos feladatok megoldásával fedezhették fel a Jurisics várat és ismerhették meg az Ausztriából érkezett óvodásokat és iskolásokat.

A programot Básthy Béla, Kőszeg város alpolgármestere és Pócza Zoltán, a Jurisics vár igazgatója nyitotta meg és köszöntötte a vendégeket. Ezt követően a résztvevő intézmények mutatkoztak be egy-egy szomszédos nyelven előadott dal vagy vers kíséretében. Tanulóink által előadott Wenn du fröhlich bist,…dalt hatalmas tapssal köszönték meg  a jelenlévők. Ezután az osztrák és magyar gyermekekből álló csapatok útnak indultak, hogy meghódítsák a kőszegi várat, összebarátkozzanak, valamint önfeledten játszanak, ezáltal észrevétlenül próbára tegyék és fejlesszék nyelvtudásukat. 

E-napló