Te Szedd! 2019

TeSzedd!

Az idei tanévben az országos környezettakarító mozgalom, a TeSzedd! március 18-23-ig tartott.
Iskolánk 14 osztálya részt vállalt ebben a hasznos programban. Előzetes iskolai regisztráció után a március 19-i keddi napot választottuk. Szerencsére aznap nem esett az eső, a szél sem volt erős, tehát minden adott volt a vállalt feladat elvégzésére. Minden évfolyam kapott egy iskola környéki területet, amit meg kellett tisztítani. A 3. és 4. tanítási órát jelöltük ki erre a célra. A Váci utca mindkét oldala, a Bem utca Iskola mögötti szakasza, a Mocorgó Óvoda környéke, 3 játszótér, az orvosi rendelő környéke, a Paragvári utca két oldala a Váci utcától a Szűrcsapó utca kereszteződéséig tisztult meg tanítványaink keze nyomán. A gyermekeink többsége örömmel végezte a szemétgyűjtést, közben szörnyülködtünk, hogy lehet ennyi szemetet eldobálni! Felháborodtunk azon, mennyire nem vigyáznak az emberek a környezetükre. Ha senki nem szemetelne, mennyivel tisztább lenne a Föld! A 2 óra elteltével egy közös helyre raktuk a megtelt zsákokat. 50 zsáknyi szemét gyűlt össze.
A Városi Televízió is riportot készített velünk, melyet másnap láthattunk a helyi TV híradójában.
Bízom abban, hogy a ma szorgalmas tanulóink nem fognak ezentúl eldobálni semmit, s majd gyermekeiket is e szellemben fogják nevelni!
        
   Köszönöm a tanítványok és kollégáim munkáját!
 
 
                                                               Horváthné Németh Andrea
                                                                     ÖKO mk. vezető
Képek a galériában>>>
E-napló