Pénziránytű - BankVelem Utazó Iskola Program

Pénziránytű-BankVelem Utazó Iskola Program

 
Iskolánk már több éve aktív résztvevője a PontVelem Okos Programnak, amely a tanulók környezettudatos szemléletének kialakítását hangsúlyozza. Játékos formában ösztönöz a szelektív hulladékgyűjtésre, a pénzügyi tudatosságra és a fenntartható életmódra, miközben hangsúlyozza az egymást segítő karitatív tevékenységek fontosságát. Ezen program és a Pénziránytű Alapítvány közös együttműködése során épült ki egy országos pénzügyi iskolahálózat, amely az általános iskolás diákok pénzügyi nevelését tűzte ki célul.

Február 5-én délelőtt iskolánk 3. 4. 7. és 8. évfolyamos tanulói pénzügyi oktató-ismeretterjesztő digitális tanórákon vettek részt. Míg az alsó tagozat elsősorban a családi háztartásban megjelenő pénz szerepével foglalkozott, addig a felső tagozat az alapvető pénzügyi-gazdasági ismeretek elsajátítását tapasztalta meg kvízek és csapatjátékok keretében. Minden foglalkozás végén a diákok a témához jól kapcsolódó ajándékokat vehettek át. Mivel a program oktatási felülete sok információt nyújt a pedagógusoknak is, így délután egy átfogó tájékoztatót kaptunk mind az oktatási anyagokról, mind pedig az online versenyekről. Ezen a napon egy nem szokványos, ugyanakkor a mindennapokban nagyon fontos témával foglalkoztunk.

További képek a galériában>>>
E-napló