Pályaorientációs nap - 3.a

Iskolánk 2018. november 16-án tartotta meg a pályaorientációs napot, melynek keretében minden osztály izgalmas munkahelyeket, helyszíneket látogatott meg. A mi osztályunk (3.a osztály) a szombathelyi Tanműhely Pékséget nézhette meg belülről. Nagyon izgalmas volt látni, hogyan lesz a lisztből tészta, abból pedig kenyér, vagy éppen zsemle, kifli. Utóbbiból kaptunk is egy-egy darabot kóstolásra kísérőnktől. A pékség után a cukrász műhely megtekintése következett. A finom tortákat és süteményeket látva minden gyermek szájában összefutott a nyál. Nini, az egyik torta 94. születésnapra készült! Itt sem maradtunk ajándék nélkül: kakasnyalókával a szánkban távoztunk és álltunk be a Tankenyér bolt előtt kanyargó sorba. Aki szeretett volna, még tudott magának finomságokat venni a haza útra. Indulás előtt megnéztük a bolttal szemben nemrég átadott játszóteret is, és közösen lemozogtuk a felesleges kalóriákat. A visszafele útunkat ragyogó időben, sétálva tettük meg az iskoláig. Emlékezetes napon vagyunk túl, külön köszönet Baranyai-Nagy Judit osztályfőnökünknek a szervezésért, és Kaczmarski Zitának a segítségéért és a társaságáért.  Müllner Zoltán
E-napló