Német nyelvi nap

Német nyelvi nap – Graz
 
December 6-án reggel indultunk Graz városába egy igazán rendhagyó német nyelvi napra. Mikulás napját egész napos városnézéssel töltöttük. Megnéztük többek között az Eggenbergi kastély mesés épületét és parkját, a benne sétáló barátságos pávákkal. Megcsodáltuk a kagylóhéjra hasonlító Mura-szigetről milyen sebesen rohan a Mura folyó, majd felvonóval (Schlossbergbahn) felmentünk a várost madártávlatból bemutató Schlossbergre. Láttuk a város jelképének számító óratornyot (Uhrturm), majd a hegyről üvegkabinos lifttel jöttünk le. Jártunk az ünnepi díszbe öltözött belvárosban, és apró ajándékokat vettünk a karácsonyi vásárban. A krampuszok is megijesztettek bennünket, pedig nem is voltunk rossz gyerekek!
Hazaindulás előtt még egy különlegességet megnéztünk; ez nem más, mint az ötven tonna jégből (!) kifaragott jégbetlehem (Eiskrippe), a Landhaushof belső udvarán. Aki az adventi időszakban Grazban jár, érdemes felkeresnie!

Az élményekről pár fotó is készült, megtekinthetők a galériában! >>>
E-napló