Kutatók éjszakája 2.a

Kutatók éjszakája
 
Az idei, 2018-as Kutatók éjszakája eseménysorozatot, szeptember 28-án rendezték meg országszerte. Iskolánk 2/A osztálya a hozzájuk csatlakozó szülőkkel együtt vett részt a ELTE Savaria Központ által szervezett programokon. Csapatunk részese lehetett Öveges professzor kísérleteit bemutató előadásnak. Az egyetemi előadóteremben kezdetben megilletődötten ültek a kisdiákok, később azonban néhányan maguk is részt vehettek a kísérletezésben, így egyre oldottabbá vált a hangulat. A közös program után szabadprogram következett, ahol a gyerekek a nagyvállalatok standjainál oldottak meg különböző feladatokat, amelyekért kisebb-nagyobb ajándékokat kaptak. Megismerkedhettek Hőmanóval, ahol pecséteket gyűjthettek, nyereményként egy -egy tornazsákkal lehettek gazdagabbak. A legkitartóbbak az egyetem csillagvizsgálójában este 8 óra után megfigyelhették a Szaturnusz bolygót. Élményekkel gazdagon térhettek haza erről a napról is diákjaink.


E-napló