Kincsőrző Művészeti Fesztivál

                                    „Száll a madár, ágrul ágra,
száll az ének, szájrul szájra”
/Arany János/
 
KINCSŐRZŐ MŰVÉSZETI FESZTIVÁL
 
A Szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola idén már 7. alkalommal rendezte meg nagy érdeklődéssel kísért Kincsőrző Művészeti Fesztivált. Idén is közel 100 óvodás és kisiskolás szerepelt a több helyszínen tartott Fesztiválon.
Célunk a szép mag
yar beszéd és tiszta éneklés kincsét őrző gyermekek bemutatkozása.
Magyar népmeséink, mondókáink, gyermekverseink és népdalaink, gyermekdalaink kincsét őrző óvodákban és családokban ne
velkedő gyermekeket vártuk erre az alkalomra. Az idei rendezvényen is képviselték a határon túli magyarságot a gyerekek, Felvidékről, Székelyföldről, Vajdaságból, Őrvidékről is érkeztek vendégeink. A zsűri elnöke minden évben Bősze Éva kőszegi író-költőnő, aki gyermekeknek is írt verseket, meséket, mondókákat. Köteteiből iskolánk tanulói rendszeresen adnak elő meséket, színdarabokat.
 

A megnyitó és a kis előadók képei >>>

A díjátadó képei >>>
 
E-napló