Hegyhát 20 teljesítménytúra

2019. szeptember 14.

Hegyhát 20 teljesítménytúra
 
            Az iskola természetet és túrázást kedvelő tagjai idén is a Hegyhát teljesítménytúrával indították a szezont. Négyféle távból lehetett választani, mi 22-en (18 gyerek, 3 tanár és 1 szülő) vágtunk neki a 20 km-es változatnak.
Kellemes, napsütéses időben barangoltunk Vasváron és környékén. Az oklevélen és a kitűzőn (meg persze az élményeken) kívül idén plusz hajtóerő is vitt bennünket előre: a nevezési díj tartalmazta túra után a termálfürdő használatát is. Röpke 5 óra alatt, jóval a szintidőn belül már a célban is voltunk. Kezdődhetett a jól megérdemelt fürdőzés. Fáradt izmainknak jólesett a 32 fokos víz. A bátrabbak azért a 22 fokos hideg vízbe is bemerészkedtek, de néhány perc után valamiért mégis visszatértek a termálmedencébe.
A szervezők és a rendezők igazán kitettek magukért: az ilyenkor szokásos müzlin, gyümölcsön, zsíros kenyéren kívül a hegyhátszentpéteri gazdasszonyok házi szilvásgombócát is megkóstolhattuk.
A jól sikerült nap végén abban maradtunk: találkoz(z)unk október 19-én az Írottkő teljesítménytúrán!
Németh József
E-napló