Ballag már a vén diák...

Ballag már a vén diák…
Ismét elérkezett a tanév utolsó napja, mely a nyolcadikosok számára az iskolától való búcsúzást is jelenti. A ballagási ünnepségeinkben éppen az a szép, hogy minden évben ugyanaz, de mégis más, mert az ünnepség főszereplői évről évre változnak. Ballagó diákjaink voltak a főszereplői ennek a napnak, értük szólalt meg ma utoljára az iskola csengője. A hetedikesek Melinda néni és Andi néni irányításával ünnepi díszbe öltöztették a tantermeket, a folyosót. Több kolléga is segítette munkájukat, hogy valóban meghitt perceket szerezzenek a ballagóknak.
Valóban emlékezetesre sikerült az este! A ballagáson mindannyian ragyogtunk. A könnyek is a szemünkben. De mosolyogva mentünk végig az úton, az illatozó teremből kilépve, a díszbe öltöztetett iskolán keresztül, a sorfalat álló alsóbb évesek tekintetétől övezve, a szülők szempárjait keresve. Jó érzéssel hagyták itt iskolájukat a diákok, hogy szeptembertől a szerzett tudás és képességek birtokában sok sikert érjenek el új iskoláikban és később felnőtt életükben. Szeretettel várunk vissza látogatóba mindenkit és talán egyszer majd úgy is, mint leendő édesanyát, édesapát, akik első osztályos gyermeküket íratják be egykori kedves iskolájukba. Az ünnepség végén a végzősöket körbevette a családjuk. Gratulációk, virágok árasztották el őket, majd lassan kiürült a dísztér.
Találkozás és búcsúzás
  az élet annyi csak,