A világ legnagyobb tanórája 2018

A VILÁG LEGNAGYOBB TANÓRÁJA 2018.

 
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg a köznevelésben 2018. szeptember 24-28. között a Világ Legnagyobb Tanórája globális oktatóprogram, melyet mi is megtartunk iskolánkban. Ezen keresztül a a diákok világszerte egy időben ismerhetik meg az ENSZ fenntarthatóságot segítő 17 Globális Célját.
A 2018. év kiemelt témája a Globális Célok valamelyikét szolgáló, helyi szinten megvalósíthatóközösségi tevékenység.

Az ISKOLAI SZUPERHŐSÖK KÉPREGÉNY-VERSENYE keretében megismerhetik a diákok, hogy a gyermekek elleni erőszak hogyan jelenik meg az iskolában és az iskola körül, és milyen hatással van ez rájuk. Tudás és empátia ötvözése történik a történetmesélésben valamint együttérzés kialakítása az érintettekkel.
  A másik téma: Milyen világot szeretnénk 2030-ban?
A diákok:
• megértik a Globális Célok kölcsönös összefüggését,
• felismerik a Globális Célok és saját életük közötti összefüggéseket,
• megfogalmazzák saját elképzelésüket arról, hogy milyen az az ország, amely elérte a Globális Célokat,
• személyes fogadalmat tesznek, hogy cselekedni fognak a Globális Célok elérése érdekében.


E-napló